جواب(طنز)

جواب

میگن جواب یک دانشجوی شیمی در دانشگاه واشینگتن به قدری جالب بوده که توسط پروفسورش در اینترنت پخش شده و دست به دست میگرده خوندنش سرگرم‌کننده است   
 
پرسش: آیا جهنم اگزوترم (دفع‌کننده ی گرما) است یا اندوترم (جذب‌کننده ی گرما)؟  
 
اکثر دانشجویان برای ارائه ی پاسخ خود به قانون بویل-ماریوت متوسل شده بودند که می‌گوید حجم مقدار معینی از هر گاز در دمای ثابت، به طور معکوس با فشاری که بر آن گاز وارد می‌شود متناسب است. یا به عبارت ساده‌تر در یک سیستم بسته، حجم و فشار گازها با هم رابطه ی مستقیم دارند .  
 
اما یکی از آنها چنین نوشت  

اول باید بفهمیم که حجم جهنم چگونه در اثر گذشت زمان تغییر می‌کند. برای این کار احتیاج به تعداد ارواحی داریم که به جهنم فرستاده می‌شوند. گمان کنم همه قبول داشته باشیم که یک روح وقتی وارد جهنم شد، آن را دوباره ترک نمی‌کند .  
پس روشن است که تعداد ارواحی که جهنم را ترک می‌کنند برابر است با صفر 
برای مشخص کردن تعداد ارواحی که به جهنم فرستاده می‌شوند، نگاهی به انواع و اقسام ادیان رایج درجهان می‌کنیم. بعضی از این ادیان می‌گویند اگر کسی از پیروان آنها نباشد، به جهنم می‌رود. از آن جایی که بیشتر از یک مذهب چنین عقیده‌ای را ترویج می‌کند، و هیچکس به بیشتر از یک مذهب باور ندارد، می‌توان استنباط کرد که همه ی ارواح به جهنم فرستاده می‌شوند .  
با در نظر گرفتن آمار تولد نوزادان و مرگ و میر مردم در جهان متوجه می‌شویم که تعداد ارواح در جهنم مرتب بیشتر می‌شود. حالا می‌توانیم تغییر حجم در جهنم را بررسی کنیم: طبق قانون بویل-ماریوت باید تحت فشار و دمای ثابت با ورود هر روح به جهنم حجم آن افزایش بیابد. اینجا دو موقعیت ممکن وجود دارد :  
 
۱ ) اگر جهنم آهسته‌تر از ورود ارواح به آن منبسط شود، دما و فشار به تدریج بالا خواهند رفت تا جهنم منفجر شود
۲ ) اگر جهنم سریعتر از ورود ارواح به آن منبسط شود، دما و فشار به تدریج پایین خواهند آمد تا جهنم یخبزند .  
 
اما راه‌حل نهایی را می‌توان در گفته ی همکلاسی من ترزا یافت که می‌گوید: «مگه جهنم یخ بزنه که با تو ازدواج کنم!» از آن جایی که تا امروز این افتخار نصیب من نشده است (و احتمالاً هرگز نخواهد شد)، نظریه ی شماره ی ۲ اشتباه است: جهنم هرگز یخ نخواهد زد و اگزوترم است .  
 
تنها جوابی که نمره ی کامل را دریافت کرد، همین بود.

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام به این وبلاگ من هم سر بزنhttp://shiye.persianblog.ir/ و لینکم کن و نظر بده تا لینکت کنم مرسی گلم

محمد

سلام مرسی سر زدی لینکت کردم بازم بیا

سپيده

سلام وبلاگ باحالی داری خوشحال میشم به منم سر بزنی[گل]

علي

سلام جالب بود موفق باشيد.

نادر

سلام دوست عزیزم.نوشته هات هم چنان خوب و خواندنیه.موفق باشی.

حامد یوسفی

جی بگم والا؟!! با داستان "باتوم" به روزم و آماده‌ی نظرات خوبت. زیاد منتظرم نذار!

گلابی فریده

دم خالق نظریه ی نسبیت گرم تبارک الله احسن الخالقین